top of page

Hakkımızda

GYROTONIC®Pulley Tower, Archway ve Jumping Stretching Board ekipmanlarıyla donanımlı stüdyomuzda GYROKINESIS®dersleri de verilmektedir. Özel ve grup derslerine katılabileceğiniz gibi öğretmenlik eğitimleri ve atölyeler için de bizi ziyaret edebilirsiniz.

GYROTONIC® Istanbul Center Kurucumuz

Merve Alpay
GYROTONIC Master Trainer

GYROTONIC Jumping Stretching Board Master Trainer

GYROKINESIS Master Trainer Apprentice 

İstanbul doğumlu olan Merve Alpay, çok küçük yaşlarda başladığı dans hayatına genetik faktörlü bir sakatlanma onu engelleyene kadar devam etti. Bu sakatlık, bugün eğitmen yetiştirdiği, rahatsızlıkları sebebiyle egzersizi yaşam tarzı haline getiren öğrencileriyle  çalıştığı, genç bale öğrencileri ve atletlerle yaptığı dersler sayesinde dinamizmini koruduğu Anadolu yakasının en kapsamlı egzersiz stüdyosunu açmasında büyük rol oynadı. Bugün hala alanında kendini geliştirmeye devam eden Merve Alpay’ın en önemli misyonu  yaşadığı semtteki insanlara nefes aldırabilmek, bedenleriyle, tekrar bir olmalarını sağlamak, bedenin ve yaşamın  içinde rahatlamalarına katkıda bulunmaktır. 

 

2009 yılından beri GYROTONIC dersi veren Merve, 2012’de GYROTONIC ve GYROKINESIS Pre-Trainer olmaya ve böylece Türkiye’de ilk GYROTONIC ismini taşıyan stüdyoyu açmaya hak kazanmıştır. GYROTONIC Istanbul Center bünyesinde eğitmenler yetiştirmeye ve dünyanın bir çok yerinden davet ettiği master eğitmenlerle, bu mesleğe gönlünü koymuş ülkemiz eğitmenlerini buluşturarak, onların eğitim becerilerini geliştirebilecek devam eğitimlerini almalarına alan açmıştır. 2018 yılında, ülkemizdeki ilk GYROTONIC Final Sertifika eğitimi yurt dışından gelen yabancı eğitmen adaylarının da katılımıyla gerçekleşmiştir. 

2019 yılında pilot açılan Master Eğitmenlik programına davet edilen dünyadaki 23 kişiden biri olarak, program gerekliliklerini tamamlayarak Master Trainer olmaya hak kazanmış ve kendini geliştirmeye devam etmektedir.

 

 

Aldığı devam eğitimleri;

GYROTONIC® Applications for the Shoulder Girdle 9/1/2010 Paul Horvath

GYROTONIC® Applications for Scoliosis 9/5/2010 PaulHorvath

GYROTONIC® Applications for the Pelvic Girdle 4/28/2011 Paul Horvath

GYROTONIC® Level 2 Pre-Training Course 6/12/2011 Lucrezia Caricola

GYROTONIC® Level 2 Course 12/5/2011 Lucrezia Caricola

GYROTONIC® Applications for Pre-Post Natal 7/8/2012 Leda Franklin

GYROTONIC® Jumping-Stretching Board Course 9/8/2015 Miriam  Frederich Honorio

GYROTONIC® Applications For Dancers Level 1 9/23/2015 Adrianna Thompson

GYROTONIC® Applications for the Fascial Body 7/24/2016 Irene Rampino

GYROTONIC® Applications for Scoliosis 12/11/2016 Uwe Herbstreit

GYROTONIC® Level 2, Program 2 Pre-Training Course 11/4/2017 Lucrezia Caricola

GYROTONIC® Archway Level 1 Course 11/19/2018 Lucrezia Caricola 

GYROKINESIS® Breathing Course 10/9/2011 Juliu Horvath

GYROKINESIS® Lotus Blossom, Program 1 Course 8/2/2014 Lucrezia Caricola

GYROKINESIS® Rejuvenation Course 6/25/2017 Jackson Kellogg

GYROKINESIS® Lotus Blossom, Program 2 Course 11/1/2017 Lucrezia Caricola

GYROTONIC® Method- Lost and Found

Ekibimizle Tanışın

Figen Karviç

GYROTONIC®& GYROKINESIS®

ve Pilates Eğitmeni

Figen uzun bir dönem, değişik yaş grupları ve meslekten kişilerle çalışmıştır. Yaşadığı bir fiziksel sakatlıkltan sonra denediği ceşitli tedavilerden sonuç alamaması onu 

GYROTONIC®yontemine yöneltmiştir. Şimdi çalıştığı kişilerin bedenlerinde kalıcı değişiklik yapmayı hedefliyor. Bunu sadece fiziksel egzersizlerle değil fakat aynı zamanda onların bedenlerinin ve zihinsel yapılarının bireysel özelliklerini de dikkate alarak yapmaktadır. Ögrencileri bu çalışmalardan beden hareketlerinin hayat boyu yumuşak, devamlı ve kabul edilebilir bir çerçevede olması faydasını görmektedir. 
Kurduğu bağ ile öğrencilerinin hem bedensel hem zihinsel hayat kalitesini arttırmak icin tutku ile çalışmaktadır.. 

Bize Danışın

Bize danışmak istediğiniz konu ile ilgili mesajınız en kısa sürede cevaplandırılacaktır.

Teşekkürler! Mesajınız iletildi.

Zehra Nurieva

GYROTONIC®

Eğitmeni

Zehra 1989 Bulgaristan'da doğdu. 6 yaşında İstanbul'da başladığı klasik bale eğitimini 9 yaşında profesyonel seviyeye taşımak için eğitimine Sofya ulusal bale akademisinde devam etti  ve ardından Hamburg Ballet school'dan mezun oldu. Hamburg, Würzburg ve Zürih devlet opera ve balesindeki profesyonel dans kariyerinin ardından Türkiye'de Tan Sağtürk Akademide deneyimlerini yeni nesillere aktarıyor. 
Zürih'te Proseyonel olarak dans ederken ilk kez tanıştığı  Gyrotonic sisteminin, sahne performansına pozitif etkilerini gördü ve sistemi "dans" hayatinin vazgeçilmez bir parçası haline getirdi.

bottom of page